[ Webhosting profitux.cz ]
14.4.2010
Audiotool - producentem snadno a rychle?
O tom, že možnosti internetu jsou dnes skoro neomezené, není pochyb, přesto však někdy dokáže kreativita vývojářů překvapit. V loopmasters, jež nekteří z
Vás možná budou znát jako tvůrce a distributory vysoce kvalitních CD se samply, si krapet uletěli a vypustili na internet audiotool, což je flashová aplikace, díky které můžete skládat hudbu přímo ve svém prohlížeči.
Mnoho z Vás si teď asi řekne něco jako "no jó, takových už tu bylo", ale to byste audiotoolu poněkud křivdili, není to totiž žádný jednoduchý online skladatel, ale docela propracovaný nástroj s hezkým grafickým rozhraním a nemalými možnostmi. Systém propojování syntetizátorů a efektů je velice podobný Reasonu, kde se jednotlivé vstupy a výstupy různých prvků propojují virtuálními kabely, stejně jako u synťáků opravdických. Pokud se zaregistrujete, můžete si Vaše pokusy navíc i ukládat a později se k nim vracet. Bohužel, i přes svoji propracovanost zůstane audiotool spíše zajímavou hříčkou, než-li prakticky využitelným programem, jelikož - přiznejme si to - zatím nemůže v komplexnosti soutěžit s klasickými "offline" DAWy jako je Cubase, Fruity Loops nebo výše zmíněný Reason (nehledě na to, že bez internetového připojení si neškrtnete). Oproti jmenovaným má ale jednu nespornou výhodu - je zdarma a pro každého.
22.12.2009
Upgrade webu kompletní
Jak jsem o pár dní dříve napsal, tak jsem taky udělal a v důsledku toho můžu konečně zplodit tenhle post.

Při čtení jste si určitě už všimli, že se boční panel blogu trochu změnil. Za prvé je o něco míň hnusný a za druhé v něm přibyl box s tagy. Jak tagy fungují asi vysvětlovat nemusím, ale pro jistotu stručně - kliknutím na tag se přidá do výběru a v důsledku toho se vypisují jen články, které mají všechny z vybraných tagů. Opětovným kliknutím na tag se z výběru zase odstraní. Jinak zůstala funkčnost blogu prakticky nezměněna.

Sekce links je již online, teď zbývá časem do ní doplnit ty spousty odkazů, zvlášť co se stránek labelů a producentů týče. Galerie a kniha návštěv prodělaly taky lehoučký facelift, skládající se jen z té pruhované čáry pod nadpisem (kvůli jednotnosti v rámci celých stránek) a přestylováním formulářů, na funkčnosti však co zlepšovat nebylo. A pak ještě pár dalších drobných zásahů do kódu, kterých si navenek skoro nikdo nevšimne, ale mně se uleví s tím, že už na ně nebudu muset myslet.

Nyní už tedy trochu odtajním svůj další plán: Chystám se založit si vlastní youtube kanál na promo různých mnou vybraných tracků, asi jako známý channel liquicity. Nebyl bych to ale já, kdybych si to sám nějakým způsobem nezkomplikoval. Bez kvalitního loga ani ránu a přesto že se mi tady na stránkách líbí, u videí bych ho chtěl mít animované (když už se to hýbe, že). Po několika letech se tedy asi opět ponořím do flashe, abych si připomněl to, co už jsem dávno zapomněl, a nejlépe se i přiučil něco nového. S výsledkem se zde pak samozřejmě pochlubím, bude-li s čím.
16.12.2009
Upgrade webu - první fáze hotova
Díky jistým souvislostem se mi poslední dobou nějak nakupil čas, kterýžto jsem nepochopitelně místo svědomitého proflákání okamžitě naplnil prací. Rozhodl jsem se, že to tu zase o kousek posunu.

Označit design úvodní stránky jako suchý by byla pochvala, nehledě na to, že na něm byly určité prvky prakticky zbytečné. Takže první fáze byla trošku ji vylepšit a zmodernizovat. Jak se mi to povedlo můžete posoudit sami.

Po grafické stránce je úvodní stránka nyní snad trošku zajímavější, hlavně díky obrázkům, které zároveň oživí barevné spektrum dříve se skládající jen z bílé, zelené a různých odstínů šedi. Rubrik "news" a "welcome" jsem se zbavil z dříve uvedeného důvodu - byly k ničemu. Taktéž oddíl "links" zmizel, ale ten se ještě objeví, ve větším rozsahu - bude mu věnována celá stránka. Také se dá říct, že novinky jsem dobrým způsobem nahradil. Nová sekce "blog news" zobrazuje na titulní stránce (překvapivě) útržky nejnovějších článků na blogu a já doufám, že to sem přivede více lidí. Další novinkou je rádio, cestička pro budoucí vysílání přímo z mého Traktora. Ze začátku budu asi využívat možností nějakého free shoutcast serveru a posléze, jakmile si nastuduju potřebné detaily, udělám server přímo ze svého PC. Sekce "bio" a "sety" zůstaly víceméně nezměněny, až na všechny ty krásné (redy vlastně zatím jen všechny 2) obrázky, které u setů dřív nebyly. Celá stránka navíc prodělala těžký upgrade administrace, která je nyní vychytaná do posledního detailu. To asi Vy moc neoceníte, ale musel jsem se alespoň pochlubit :)

A co budou další kroky? Jak už jsem zmínil výše, přibude podstránka s odkazy a změny prodělá i blog, na kterém si už teď můžete všimnout drobných změn. Guestbook také nezůstane ušetřen, ale utrpí zdaleka nejméně. Poté ještě pár dalších věcí, které už se stránkami do jisté míry tolik nesouvisejí, ale o tom zase potom :)
1