[ Webhosting profitux.cz ]
14.6.2010
Chcete kulku do hlavy?
A proč vůbec jen jednu, proč ne rovnou dvě? :) To si zřejmě řekli i v San Diegské firmě Munitio, jež je populárním výrobcem stylových elektronických doplňků, a uvedli na trh vskutku luxusní model sluchátek s označením Teknines SiFR 500, které svým designem imitují kulky ráže 9mm.
Přívlastek "luxusní" si zaslouží plným právem, protože jsou potaženy 18ti karátovým zlatem. To chrání neodymiové měniče, které zajišťují zvuk o frekvenčním rozsahu 12Hz-22kHz při citlivosti 98db +/- 3db na 1kHz. Navíc jim má pomáhat funkce BassEnhancingChamber pro lepší vykreslení basových tónů. Náruživé kroutitele kabelů také potěší kevlarový potah kabelu, na jehož konci se houpe klasický 3.5mm velký jack potažený zlatem rovnou čtiřiadvacetikarátovým. Papírově sluchátka vypadají velice zajímavě, firma samotná je označuje jako "masterpiece". Vyzkoušet to na vlastní kůži můžete za 250$ (cca 5250 Kč), ale až 23. června, což je datum, na které ukazuje počitadlo běžící na oficiálních stránkách firmy. Budete ovšem muset být rychlí, číslovka 500 v názvu sluchátek znamená celkový počet vyrobených kusů této limitované série. Pro fanoušky labelu Ammunition, kteří si potrpí na luxus a styl, jsou tyto pecky jednoznačnou volbou. Já mít tolik peněz, abych je mohl utrácet za věci co nepotřebuju, už bych je měl předobjednané :)

Zdroj: hardwaresphere.com
5.8.2009
WinXP vs SATA
Malý tip pro ty, kteří si lámou hlavu nad tím, jak nainstalovat Windows XP na počítač se SATA diskem. Jak známo, XPčka nemají integrované SATA ovladače a je nutné je při instalaci dodat na disketě. Kdo má ale dnes tak archaický kousek hardwaru, jako je disketová mechanika, že :)
Na internetu se vyskytují různé postupy, jak ovladač začlenit přímo do instalačního CD WinXP, například za pomocí prográmku nLite. Spostě lidí to šlo, mě bohužel ne (hádám, že vina byla na straně ovladačů, které jsem zkoušel použít), ale nakonec jsem po promarněném dni našel právě v diskuzi pod jedním takovým článkem jak na "slipstream" ovladačů jeden nenápadný příspěvek, který moje problémy rychle a elegantně vyřešil.
Pokud se Vám to tedy nedaří stejně jako se to nedařilo mně, zkuste si najet do BIOSu a najít si tam konfiguraci IDE zařízení (v mé verzi BIOSu se k ní dalo dostat přes Integrated Peripherals -> IDE Devices Configuration). Zde stačilo přehodit u položky SATA Mode hodnotu RAID na IDE a po restartu už šlapalo vše jako hodinky, XP disk našly a bez sebemenších problémů se nainstalovaly.
1