[ Webhosting profitux.cz ]
7.6.2011
Noisia představuje novou desku
Jste-li fandové jejich aktuálního zvuku, pecky Regurgitate a Program (v němž mají prsty i maníci z Phace) Vás určitě nezklamou. Pod krásným katalogovým číslem VSN011 zahajují druhou desítku releasů vydaných na jejich vlastním labelu Vision.

27.1.2011
Release Digest: Ophlot - Physics EP
Další poměrně čerstvá lahůdka pochází ze stáje The Factory Recordings. Neurofunkem skrz naskrz prolezlé EP má na svědomí Ophlot, zatím poměrně neznámý producent z Bosny a Hercegoviny (takže bych do budoucnosti předpokládal, že bychom se mohli dočkat třeba i nějakého collabu s Billainem, což by vůbec, ale vůbec nemuselo být na škodu). Při obyčejném poslechu se sound zdá být takový sušší, ale vsadím boty, že o to více se tracky projeví na tanečním parketu. Nezbývá, než to zkusit...

TFR012: Ophlot - Physics EP
01. Ophlot - Object
02. Ophlot - Henge
03. Ophlot - Measurments
04. Ophlot - Photon

Ophlot - Object
Všechny ukázky jsou k poslechu na "oficiální"stránce releasu. Koupit se dá pouze v digitální podobě na junu nebo na digital-tunes.
16.1.2011
Release Digest: 21st Operative
O další materiál do vzkříšeného release digestu přináší sám vládce české drumandbassové darkside. Ti, kterým vytanul na mysli Jindra 'Forbidden Society' Brejcha, tuší správně. První track ze dvou pecek se kterými se protlačil na Big Riddim Recordings, remix collabu Phillipa TBC a Ghonzalese s názvem 21s Century, je našlapaný roller s dunivou basou a hlasem MCho nekompromisne odsekavajicim tempo, zatímco druhý, který si střihl s Dub Elements tempo zvolní a naplno Vám dá pocítit, co znamená nálepka "drumstep".

BGRDMVIP005 (10.1.2010)
01. Phillip TBC & Ghonzales - 21st Operative (Forbidden Society Remix)
02. Forbidden Society & Dub Elements - Reborn

Phillip TBC & Ghonzales - 21st Operative (Forbidden Society Remix)

Forbidden Society & Dub Elements - Reborn

K dostání v digitální podobě na junu, beatportu či digital-tunes
15.1.2011
Release Digest: Centra - Skyline EP
První letošní release Ammunition Recordings představuje dílka Alexe Spencera, briťáka říkajícího si Centra. Stejně jako u několika posledních releasů nepůjde o žádné "bomby pecky", ale o počiny poněkud deepovějšího charakteru.

ARDIG055: Centra - Skyline EP
01. Centra - Skyline
02. Centra - Metropolis

Centra - Skyline

Centra - Metropolis

Kupujte na junu nebo na bearportu
28.5.2010
První polámané vlaštovky z EMKE Recordings
Drumandbassová větev EMKE Recordings, sublabelu německého Basspointz, vydává svůj první release - Cyclone B od ukrajinské dvojky Neutral Point. Na můj vkus je sice trochu moc tvrdý (nenechte se zmást intrem), ale přesto si tento label zaslouží Vaši pozornost, jejich seznam hudby k vydání skýtá velmi zajímavé kousky, které si ostatně můžete poslechnout v playeru na webu EMKE DRUM AND BASS.

Odkazy na e-shopy, kde je Cyclone B k dispozici (v digitálním formátu), najdete na stránce videa.
21.4.2010
RELEASE DIGEST: Gridlok - Wake Up! (Black Sun Empire Remix)
Druhým kouskem zařazeným do série se stal poměrně dlouho očekávaný remix kultovního Gridlokova Wake Up, s nímž Black Sun Empire dokázali udělat pěkné psí kusy. Ačkoliv jsem původně očekával nějaký ráznější rytmus, po chvíli se mi zaryl pod kůži i tenhle techy remix, jenž se po po dlouhé době dostal z temna harddisků na světlo světa (zatím tedy jen exkluzivně na beatportu, nicméně v blízké době se objeví i na vinylu s Gridlokovým remixem Bottomfeedera na flipu).
1.4.2010
RELEASE DIGEST: CITRUSANAL001
Past Live Analysis LP
Jiný nadpis pro tento článek by taky mohl být třeba "zpátky do minulosti" - když sjedete dolů na tracklist, určitě si řeknete něco jako: "Hej, dyť já ty treky znám! To přeci nejsou žádný novinky!" A budete mít samozřejmě pravdu. U Citrusu se rozhodli vyjít vstříc době, sebrali celých 15 pecek, které do té doby byly dostupné jen na asfaltu (ve vzácných případech i na CD) a znovu je vydali, tentokrát ale v digitálním formátu. Na své si teď přijdou všichni fandové jedniček a nul, kteří tyhle vymazlené kousky mohli dosud hrát maximálně z vinyl ripů pochybných kvalit a navíc pod hrozbou toho, že budou ostatními pravověrnými vinylisty označeni za hnusné čórky, nebo také ti, jimž bylo zatěžko kvůli jednomu oblíbenému songu pořizovat celé CD. Jeden track z LP s úsměvným katalogovým kódem "CITRUSANAL001" vyjde bratru na $2.49 (necelých 50 korun), celé album pak na $12.99 (něco málo přes 250Kč, což je za 15 tracků více než luxusní cena). Uvedené částky jsou samozřejmě opsány z beatportu, ale album je možné zakoupit samozřejmě i na junodownloadu nebo na digital-tunes.

Tracklisting:
01. Noisia & Mayhem - Lockjaw
02. Black Sun Empire - Crash Bunny
03. Falcon - Rolled Up In The Club
04. Desimal - Hyperboria
05. Rawtekk - Open Borders
06. Corrupt Souls - Skyclad
07. Catacomb - Doomriders
08. Jade - Bitch
09. Spinor - Savage
10. Noisia & Phace - Homeworld
11. Psidream & Hadley - Inner Strength
12. Denial - Once Again
13. Brainfuzz - Welcome To The Game (Feat. Kenei)
14. Falcon - Macros (VIP)
15. Black Sun Empire - Bombrun
31.3.2010
Březnový Release Digest codename 313
Konec měsíce se nám zase nebezpečně přiblížil, možná až moc nebezpečně - za slabou hodinku je prvního dubna (odsud ono "codename") a já ještě nesesmolil březnové vydání Release Digestu, tož honem honem, napravit!
Za březen se kvalitní hudby urodilo opravdu hodně a i to málo, které jsem stihl pro tento článeček vybrat, vydá na pár dlouhých odstavců. Takže se pohodlně usaďte, čeká Vás solidní seznam zlámaných beatů :)

Po delší době se zase ozval liquidový label Phunkfiction, patnáctý release obsadil celé Omar se svým trackem Lay It Down, který se na desce vyskytuje hned ve dvou verzích. Z Rakouska se na světlo světa procpala placka labelu Nasca - na áčkové straně se usídlili Camo & Krooked a Body & Soul s již notoricky známou The Big Rush, na béčku pak už jen Body & Soul a jejich Brave New World. V sousedním německu se prozměnu činil Chook, který uvolnil sampler ke svému Cocoon LP, jak jinak než na Full Force Recordings. A když tak poletujeme kolem té naší malé zemičky, co bych to byl za Čecha, abych nezmínil Rida, jehož dílka Synthesia a Coincidence konečně našly své místo na labelu Disturbed.

A jedeme dál. Z deštivé Británie se přiletělo ohřát Adapt Or Die EP od dua chlapíků říkajících si Eleventh Sun, vycházející na Close2Death Recording. Borci byli dokonce tak aktivní, že jim jeden release nestačil a krom zmíněného EP jim v březnu vyšel ještě jeden digitální release, a to tracky Night Vision / Torment na Mindtech Recordings. U Mindtechu ještě zůstaneme - v březnu na něm vyšlo kvalitním neurofunkem narvané EP od poměrně málo známých rakušáků s pseudonymy Mefjus & Bowser.

Nejen Mindtech se ale činil - amíci z Ammunution Recordings to také vzali pořádně z gruntu a za březen se můžou pochlubit taktéž hned dvěma releasy. První ze začátku měsíce obsadila ukrajinská dvojka Neutral Point s mimořádně našláplými peckami Metal Dragon a Red Alert. Druhý release z konce měsíce ovládl Flame s Encodem, jejichž kolaborace s názvem Space Pioneer mi doslova vzala dech. Tomuhle, pánové a dámy, tomu říkám neuroFUNK. Škoda že i béčko s názvem Transfer není tak dobré. A když jsme u toho, čemu já říkám neurofunk, musím zmínit ješte jeden, starší, únorový release - Engageho Beefeater / Future Philosophy. Druhý zmíněný track mi taktéž uvízl v hlavě opravdu hodně - atmosféra by se z něj dala ždímat. Nyní je na řadě je Hypeův label Ganja-Tek. Pokud tušíte, že bude řeč o Prolixovi, tušíte správně - na Ganja-Teku mu vyšlo EP s názvem The Scourge, mě osobně ale trošku zklamalo. Další EP, The Clergy EP, je už spíše pro darksideové labužníky - jeho autorem je Gein a jeho obsah je na můj vkus tvrdý možná až příliš. Za tenhle sonický masakr je zodpovědný label Guerilla Recordings.

A pomalu se blížíme do finiše - zbývají nám už jen dvě překážky. První je taková malá, jen 4 tracky. Řeč je o Mindscapově promu na The Dissonant EP vycházejícím na Teebeeho Subtitles Music. Poslední překážka je ale pořádně těžkotonážní macík - celých 16 kousků čítající release s názvem Damage Control LP. LP v pravém slova smyslu. "VA" na místě interpreta nikomu moc neřekne, proto Vám prozradím, že v něm narazíte na jména jako Rregula & Dementia, Diode, Nasty Genius, Rico, NSL, Ketz a další a další. Že to bude pořádné neurožrádlo jste ze jmen jistojistě poznali (a jestli ne, tak teď už to stejně víte).

Tím tenhle březnový výplach končí a já slibuju, že ten příští si připravím o něco lépe, hlavně se snahou zaměřit se na větší různorodost, ne jen skoro samý neurofunk :)
23.3.2010
Ammunition jde do asfaltu
Ještě do nedávna ostrouhali všichni ti příznivci amerického labelu Ammunition Recordings, kteří jsou zvyklí svou oblíbenou hudbu pouštět z vinylů. Koncem února se to ale změnilo a do té doby striktně digitální label vypustil do světa svoji první asfaltovou placku. Místo klasického ARDIGI má už v katalogovém čísle jen AR, a to konkrétně AR001. Svými tracky ho pokřtili pánové Axiom, InsideInfo, Kiro a 59Crime.

Tracklisting:
A: Axiom - Eternal Pain
B: Inside Info, Kiro, & 59Crime - Response
14.2.2010
Únorové hudební tipy
Od začátku roku už vyšly hudby kvanta, pojďme se ale podívat na ty nejaktuálnější zlámaniny, co mě poslední dobou zaujaly. Začnu polehoučku dvěma deepovými singly (lépe řečeno jednotlivými tracky) z digitální divize Subtle Audio, jeden od Nebuly, druhý od Meccy. Stejně jako v minulém článečku podobného ražení zmíním také Subsonik Sound Recordings, tentokrát s novou deskou v podání dvojky Dodge & Fuski. Trochu přitvrdíme a dostáváme se k Cause4Concern, kteří vydali na svém vlastním labelu kombo Scare Tactics/Born Dead. Po dlouhé době se ozývají i hlasy z Lifted Music - o novou desku se tentokrát postaral Apex. Ponoříme-li se do toho neurofunku hlouběji, narazíme na výborný release francouze Dropped Beats na labelu Eight:FX. M-Atome Limited přichází s techy tracky od Allied, Kantyze a Future Signal, na italském Black Seeds Digital vychází Noxius, Triage a Rolar. Ammunition Recordings představuje další skvělou hudbu, Arrakis EP od poláka říkajícího si Qmare. Fajnšmekři nechť kouknou ještě k Obscene Recordings na novinky od našeho Forbidden Society. Z velkoobjemových kompilací vyčnívá nářezové Bad Taste vol. 3 (jak jinak než na Bad Taste Recordings) a překvapivě dobré album dua Camo & Krooked na Mainframe Recordings. O profláklém Deep Space LP (Phace & Misanthrop) snad ani psát nemusím.
1 | 2 | 3 | 4