[ Webhosting profitux.cz ]
23.6.2010
Zremixujte Sunchase a dostaňte se na placku
Zajímavou příležitost pro začínající i ty ostřílené producenty vytvořil německý label Drone Audio, který vyhlásil remixovou soutěž k jednomu z tracků ze Sunchaseova nedávno vydaného deepového alba Static Nitro, Mixmagem dokonce zvoleného jako album měsíce. Konkrétně se jedná o track Moulded, který jsem čirou náhodou vybral jako reprezentační vzorek alba na youtube kanál release digestu.
Sample pack naleznete ke stažení zde, hotové počiny můžete zasílat sem. Vítěz, jak je ostatně patrné už z nadpisu, se dočká vydání svého remixu na vinylové desce.
14.4.2010
Audiotool - producentem snadno a rychle?
O tom, že možnosti internetu jsou dnes skoro neomezené, není pochyb, přesto však někdy dokáže kreativita vývojářů překvapit. V loopmasters, jež nekteří z
Vás možná budou znát jako tvůrce a distributory vysoce kvalitních CD se samply, si krapet uletěli a vypustili na internet audiotool, což je flashová aplikace, díky které můžete skládat hudbu přímo ve svém prohlížeči.
Mnoho z Vás si teď asi řekne něco jako "no jó, takových už tu bylo", ale to byste audiotoolu poněkud křivdili, není to totiž žádný jednoduchý online skladatel, ale docela propracovaný nástroj s hezkým grafickým rozhraním a nemalými možnostmi. Systém propojování syntetizátorů a efektů je velice podobný Reasonu, kde se jednotlivé vstupy a výstupy různých prvků propojují virtuálními kabely, stejně jako u synťáků opravdických. Pokud se zaregistrujete, můžete si Vaše pokusy navíc i ukládat a později se k nim vracet. Bohužel, i přes svoji propracovanost zůstane audiotool spíše zajímavou hříčkou, než-li prakticky využitelným programem, jelikož - přiznejme si to - zatím nemůže v komplexnosti soutěžit s klasickými "offline" DAWy jako je Cubase, Fruity Loops nebo výše zmíněný Reason (nehledě na to, že bez internetového připojení si neškrtnete). Oproti jmenovaným má ale jednu nespornou výhodu - je zdarma a pro každého.
13.6.2009
Malý krůček pro lidstvo, ale obrovský skok pro člověka
Asi si říkáte, jestli to nemám trošku domotané, ale nenechte se vyvést z míry, překopal jsem to zcela záměrně. Jak jste se mohli dříve dočíst na úvodní stránce v biu nebo v newskách, měl mi vyjít remix. A taky že vyšel a od 4. června je k dostání (myslím, že jen ve formě mp3) v eshopu labelu FiXT za $6.93, přímo zde. Všechny peníze z prodeje sice zůstanou labelu, nicméně ono to aní není to, oč vlastně běží. Ve skutečnosti to je celé jen o šíření slova - v tomto případě spíš jména. FiXT už má mezi lidmi jakž takž vybudované jméno, tzn. lidé chodí na jejich web a tam můžou zmerčit mezi jinými i můj remix, poslechnout si ho a říct si něco jako: "Sakra, tenhle 2NiNe je docela dobrej, nevydal toho víc?" Kromě toho, že se o mě takhle lidé dozví, to má také výborný vliv na sebevědomí. Jeden release prakticky NIC není, ale znamená to jednu věc, a to tu, že už ta hudba má určitou úroveň (i když teď s odstupem doby bych v tom tracku půlku věcí překopal) a hlavě, líbí se lidem. Takový boost je pro další tvorbu mnohem důležitější než těch pár centů, které bych si prodejem eventuelně vydělal (co si budeme nalhávat, kdo dneska platí za hudbu, když si za ty prachy může koupit třeba kýbl kuřecích křidýlek a album si pak stáhne přes torrent). Tímto postem bych chtěl tedy především poděkovat Klaytonu Scottovi (aka Celldwellerovi) a všem ostatním, kteří se na FiXT podílejí a pomáhají tak novým a neznámým umělcům šířit jejich hudbu. Good job guys, keep it real! (Vtipné na tom je, že si to z nich stejně nikdo nepřečte, protože neumí česky :)) A teď zase hurá slavit, první release Vám vyjde jen jednou v životě, tak je třeba to pořádně zapít :)
1