[ Webhosting profitux.cz ]
26.8.2009
Music Video: The Upbeats - Thinking Cap (feat. Georgie)

Teprve včera při psaní článku o nadcházejících albech jsem si na myspace The Upbeats všiml tohoto videoklipu. Težko říct, co je inspirovalo k natočení takového temného videjka, já osobně bych to tipoval na jejich vlastní noční můry ve spojení s noční novozélandskou přírodou, každopádně by byla škoda vás o něj ochudit.
25.8.2009
Co nás čeká a nemine
Pomineme-li další konec světa, který nás údajně nemine léta páně 2012, tak nám zbude ještě pořádná dávka LPček a alb, kterými si čekání na apokalypsu můžeme zpříjemnit. Právě jim se bude věnovat tento článek.

Jelikož mi právě hraje do uší Metrikova nová deska ze stáje Viper Recordings, které se dost možná budu věnovat v některém z dalších postů RELEASE DIGESTu, začnu hadími novinkami.

LP s názvem Acts Of Mad Men do nás v průběhu září a října vpálí kanonýři Matrix & Futurebound v kolaboraci s Brookes Brothers, Nerem a dokonce i Edou Rushem & Opticalem. Projektily budou 4 placky o průměru 12", technicky "pokročilejší" jedinci si vše budou moci koupit na dvojcédéčku a nebo stáhnout digitálně.

Acts Of Mad Men

VPR020
01. Camo & Krooked vs. Body N Soul - The Reward
02. DC Breaks - Polar Bear

VPR021
01. Nero - Do You Wanna
02. Futurebound ft. Shock One - Tonic

VPR022
01. Sigma - Hi Top (Ed Rush & Optical Remix)
02. Furlonge - Task Master

VPR023
01. Brookes Brothers - Crackdown (Shock One Remix)
02. Metrik - Forward Approach

-----------------------------

Další pán na holení je Matt Gresham, řikající si Logistics. V pořadí již jeho třetí album s názvem Crash Bang Wallop! vyjde jak jinak než pod hlavičkou Hospital Records. Už 14.9. můžeme očekávat vypuštění vinylové verze čítající 8 tracků (viz. tracklist níže), o dva týdny později, tedy 28.9., spatří světlo světa i CD verze alba, která bude těžší o dalších 5 tracků.

Crash Bang Wallop!

01. Logistics - Warehouse
02. Logistics - Eastern Promise

03. Logistics - Salvation
04. Logistics - Platinum

05. Logistics - Transporter
06. Logistics - Murderation

07. Logistics - When It Rains It Pours
08. Logistics - Repetition

-----------------------------

Nastal čas mírně přitvrdit. Za naším dalším kandidátem se vypravíme až na Nový Zéland a ano - je to TREi! Ten chystá album s názvem Innuendo, se kterým mu pomáhají "sousedi" State of Mind, Dose a Teknik. Vyjde na labelu Samurai Music v podobě vinyl sampleru, LPčka čítajícího dvě desky, na CD a dokonce i digitálně. Tracklisting společně s release daty jednotlivých verzí čekujte níže.

Innuendo

NZLP002 (21.09.2009)

01. Trei feat Thomas Oliver - Lead Me On
02. Trei - No Vacancy
03. Trei feat Lisa Tomlins - Still Remains
04. Trei & Teknik - Sleepless

NZLP002CD (24.09.2009)

01. Trei - Innuendo
02. Trei - Shame
03. Trei - Coldfront
04. Trei feat Southern Soul - Push
05. Trei feat Thomas Oliver - Lead Me On
06. Trei - No Vacancy
07. Trei & Dose - The Other Part Of Me
08. Trei - F Wave (Interlude)
09. Trei & Teknik - Sleepless
10. Trei & State Of MInd - Thunder Biscuit
11. Trei feat Lisa Tomlins - Still Remains
12. Trei - Day Away
13. Trei feat Thomas Oliver - Lead Me On Dub Version (pouze DD)

NZLP002S (12.10.2009)

01. Trei & State Of Mind - Thunder Biscuit
02. Trei - Innuendo

-----------------------------

Také další TREiovi krajané, The Upbeats, nezahálejí a pracují na albu s názvem Big Skeleton, které pravděpodobně vyjde na jejich vlastním labelu NonVogue. Kompilace bude k mání opět ve více verzích, na "asfaltu" i na malé lesklé placičce. Datum vydání je prozatím stanoveno na září. Tracklist leskle-placičkovité verze najdete zde (pořadí tracků ale není podloženo):

Big Skeleton

01. Ki Ki Kai Kai (feat. Cardz)
02. Planet Earth (feat State Of Mind)
03. Bones (feat Ned Worboys)
04. Bury Your Head
05. Under The Sky
06. Carousel (feat. Kemo)
07. Macabre (feat. Crushington)
08. The Unearthly
09. Ghost Radio
10. Noises
11. Laser Crypt
12. The City That Sleeps
13. Through The Night (feat. Jess Chambers)

-----------------------------

Pokud se na mapě přesuneme pěkný kus na severozápad, dostaneme se do Maďarska, domova to talentovaného producenta Jadea. Album má hotové, chybí mu už jen jméno. Co nevidět se budeme moci navnadit vinyl samplerem, na celém albu si smlsneme až v září. Krom CD verze budou samozřejmě k dispozici i placky - LP čítající 4 desky, to vše vyjde na labelu Citrus Recordings. Krom samotného Jadea se na albu podepsaly jména jako Mindscape, Black Sun Empire, Icicle, Axiom, Matt-U a další. Tracklist vinylových verzí zatím bezjmenného alba je zde:

Vinyl Sampler 1x12"
01. Jade - My World
02. Jade - Cryptic (Phace Remix)

Vinyl LP 4x12"
01. Jade - No Cure
02. Jade - My World (Icicle Remix)
03. Jade & Mindscape - Banshee
04. Jade & Matt U - Moblaw
05. Jade Feat. Rymetyme - Venom
06. Black Sun Empire - Stasis (Jade Remix)
07. Jade & Axiom - Midnight Crusher
08. Jade - Forged Reality

-----------------------------

Další odstaveček věnuji zatím ještě nepojmenovanému albu, které chystá mladý label Sonorous Music. Na kompilaci se podílejí jména jako Mixmaster Doc, Atom, S13, Edward Oberon, HLZ, Whizz a další. Celá tahle sranda vyjde pouze digitálně, krom klasických formátů jako mp3, wav a flac bude také k dispozici ve speciální limitované edici na CD. Za zmínku stojí, že album nebude obsahovat výhradně dnb, ale objeví se na něm i dubstepové či techno kousky. Zájemci nechť se třesou na konec roku, plánované datum vydání je listopad/prosinec.

Tím ovšem výčet připravovaných releasů zdaleka nekončí, pro mnohé z Vás teprve teď přijdou ty opravdové pecky. Své debutové album chystá totiž Noisia! Podle jejich vlastních slov je dokonce už hotové a nyní se řeší věci jako distribuce apod. Bližší informace se mi bohužel najít nepodařilo. Krom Noisie na novém albu pracuje také dvojka Dom & Roland ve spolupráci se jmény jako Amon Tobin, Noisia, Rob Playford, Audio atd. Limitovaný sampler bude k dispozici v září, celé album má vyjít o měsíc později. Dále se proslýchá, že po Jadeovi přijde na Citrusu také LP pod taktovkou N.Phecta. Úplně nakonec se ještě zmíním o chystaném albu Calyxe & Teebeeho, které ma vyjít dokonce na dvou CD - první čistě drum'n'bassové, druhé multižánrové s příchutí downtempa, housu, breaků, minimalu nebo hiphopu.

A to je snad opravdu vše :) Pokud byste přece jen věděli o něčem, co jsem vynechal, nestyďte se to napsat do commentů, rád článek dopním.

Informační zdroje: drumandbass.cz, shadowbox.cz a weby jednotlivých labelů a producentů.
19.8.2009
RELEASE DIGEST: ESP019
ESP019 Cover
ESP019 Cover
Na novém releasu z českých luhů a hájů se nám tentokrát sešly docela zajímavá jména. Představovat Vám No Money by mělo asi stejný smysl jako močit se sklopeným prkýnkem, ale na jednom tracku s nimi spolupracoval Philip TBC, kterého by asi většina z nás čekala spíše v klubu za mixákem, než ve studiu. Konkrétně jde o track z áčkové strany s názvem Hood of Horror, ktrerý mě ale bohužel ze židle moc nenadzvedl, na celém tracku mi přijde asi nejlepší intro, sem tam se objevivší vokál totálně upadá do pozadí a basová linka postrádá nápad. Ale až praktická zkouška ukáže, co dokáže udělat s lidmi na parketě, vy si ho zatím můžete poslechnout na myspace No Money. Druhý track, Final Solution, je již celý v režii No Money a nutno říci, že je o dost našláplejší, než jeho bráška. Intro nemá sice tak pěkné, ale zbytkem vítězí na celé čáře - basová linka je o mnoho zajímavější a skýtá mnohem větší energii, v čemž jí samožřejmě pomáhá rozjetý beat, který Vás nenechá na chvíli oddechnout. No Money opět ukázali, že dvojnásobný titul "nejlepší český producent roku" nemají pro nic za nic (i když v tomhle ohledu fandím spíše Morebeaťákům).

Tracklisting:
01. No Money & Philip TBC - Hood of Horror
02. No Money - Final Solution
18.8.2009
Big City Beatzz 2!
Big City Beatzz 2 Flyer
Big City Beatzz 2 Flyer
Jelikož mi tu na stránkách zatím chybí tak zásadní věc, jako je partylist, rozhodl jsem se oznámení nové BCB uskutečnit aspoň touhle cestou - newska provázaná s blogovým příspěvkem. Nuže, k věci...

Druhé vydání Big City Beatzz se bude konat stejně jako minule v adolfovické Lamě. Na rozdíl od červencové BCB se můžete těšit na lepší zvuk a osvětlení a co se muziky týče, zůstaneme tentokrát věrní elektronice. Kromě mě, INdexe a liFea, kteří na BCB hráli posledně, si budete moct poslechnout také DJe z bookingu Xbass - P.S. a Vikyho. Pevný lineup zatím není, ale pravděpodobně bude akci otvírat Viky s breakbeatovým setem, po něm bude následovat pořádná porce dnb pod taktovkou INdexe, P.S. a samozřejmě taky mě. Nakonec vystoupí liFe s technem a pokud potom nebudeme všichni ještě úplně mrtví, nastane prostor pro experimenty.
Co se od minula změnilo k horšímu je výše vstupného, která se zvedla z 30ti korun na 50. K tomu kroku nás donutil ne příliš vstřícný postoj majitele Lamy, který odmítá na akci uvolnit byť sebemenší částku z výdělku na baru. Lepší technické vybavení bohužel něco stojí... Nicméně věřím, že dvacka navrch nikoho nezabije.

Všichni jste srdečně vítáni, tak neváhejte, řekněte o akci všem svým přátelům a přijďte v hojném počtu - bude rychta ;)

Související odkazy: Xbass, Facebook

6.8.2009
RELEASE DIGEST: TAMP3016
Ze země vodkou oplývající k nám doleťel další release, pyšnící se už šestnáctkou na konci svého katalogového čísla. TAMP3CORDS celou desku (což není tak úplně správně řečeno, protože tento release vyšel pouze digitálně) nechali v režii talentovaného producenta Marquse, což zavání neurofunkem v té nejčirejší podobě.
Těžko říct, která strana je lepší, obě mě nadchly, ostatně stejně jako většina ostatní Marqusovy tvorby. Oba dva tracky v sobě skrývají neskutečnou energii, beat diktuje a odsekává subbasu a její sourozence na vyšších frekvencích, a to celé je doplněné melodickými prvky a v případě druhého tracku i lehkým vokálkem. Prostě neuro jak víno, kdybych zde hodnotil hvězdičkami, tenhle release má 5/5 a všem ho vřele doporučuji.

Tracklisting:
01. Marqus - Black Temper feat. Agnostetics
02. Marqus - Close Your Eyes


5.8.2009
WinXP vs SATA
Malý tip pro ty, kteří si lámou hlavu nad tím, jak nainstalovat Windows XP na počítač se SATA diskem. Jak známo, XPčka nemají integrované SATA ovladače a je nutné je při instalaci dodat na disketě. Kdo má ale dnes tak archaický kousek hardwaru, jako je disketová mechanika, že :)
Na internetu se vyskytují různé postupy, jak ovladač začlenit přímo do instalačního CD WinXP, například za pomocí prográmku nLite. Spostě lidí to šlo, mě bohužel ne (hádám, že vina byla na straně ovladačů, které jsem zkoušel použít), ale nakonec jsem po promarněném dni našel právě v diskuzi pod jedním takovým článkem jak na "slipstream" ovladačů jeden nenápadný příspěvek, který moje problémy rychle a elegantně vyřešil.
Pokud se Vám to tedy nedaří stejně jako se to nedařilo mně, zkuste si najet do BIOSu a najít si tam konfiguraci IDE zařízení (v mé verzi BIOSu se k ní dalo dostat přes Integrated Peripherals -> IDE Devices Configuration). Zde stačilo přehodit u položky SATA Mode hodnotu RAID na IDE a po restartu už šlapalo vše jako hodinky, XP disk našly a bez sebemenších problémů se nainstalovaly.
5.8.2009
Jak AMILO k sedmičkám přišlo
O operačním systému MS Windows Vista toho na internetu bylo napsáno už hodně. Názory to byly veskrze negativní, ale já si nebyl jistý, proč nové "wydle" lidem tolik vadí. To, že si z disku ukousnou pořádný kus místa, se dá celkem předpokládat, stejně jako vyšší nároky na procesor a paměť. Holt cena za pokrok. Navíc jsem to vzhledem k hardwarové výbavě mého notebooku moc neprožíval, stejně jsem k němu dostal Visty jako OEM systém, takže jsem byl rád, že mám konečně nějaké wokna legální :) Při prvním spuštění jsem byl sice lehce dezorientován a chvíli trvalo, než jsem přišel na to, kde co je, kde co není, jak se vypne otravná User Acces Control a různé jiné fičury, ale po pár dnech jsem si na ten systém docela zvyknul a dokonce si ho i oblíbil. V mnoha ohledech byl opravdu chytřejší a (vypadalo to že i) stabilnější než XP.
Jak už to ale chodí, pokud se na internetu vyskytuje nějaký názor ve větším množství (pominu-li masivní koncentraci demence v diskuzích různých zpravodajských serverů), něco na něm obvykle je. A bylo. Visty mě nakonec zklamaly také - docela hardcore způsobem. Asi chápete, jak nežádoucí je, když vám jako DJovi na akci najednou přestane jít zvuk. Stačí sekunda ticha a lidé začnou být velmi nespokojení. A jak s tím souvisí Visty? Jako "digital DJ" hraju na kombinaci MIDI controller + notebook, takže když mi milé Visty 4x během show zamrzly, měl jsem sto chutí celého booka prohodit oknem. Těžko říct, kde se v něm jedničky a nuly nepohodly, ale tím u mě Visty nadobro skončily. Situaci se sice naštěstí vždy podařilo zachránit vhodně nachystaným záložním řešením, ale bylo to hodně nepříjemné. Na druhé straně, aspoň jsem si prošel menším peklem a příště mě něco podobného jen tak nerozhází.
Po téhle eskapádě jsem začal přemýšlet, čím Visty nahradím. Nakonec jsem se rozhodl pro celkem drastické řešení: Win7 na práci, WinXP na DJing a Linux (Ubuntu) kvůli škole (na FIT VUT jej člověk bohužel dost často potřebuje kvůli projektům). Tedy žádný dualboot, ale rovnou tripleboot!
Proces zálohování dat byl pomalý, bolestivý a problematický - už jen proto, že bez eSATA kablíku jsem nemohl zapojit disk ze starého PC do notebooku, a staré PC prozměnu nebylo funkční kvůli spálenému zdroji. Nakonec to vyřešil zdroj nový, ale zálohovat po síti (ještě za pomocí menšího externího disku) už v životě nechci. Začal jsem s tím v 9:00AM, skončil jsem v 2:15AM následující den. Pak začala část druhá - formát, instalace. Po pár pokusech se mi podařilo přijít na to správné pořadí, ve kterém systémy instalovat, aby se nepřepsaly bootloadery, a netrvalo to tak dlouho a kombinace XP/Win7/Ubuntu byla na světě. Pak ale přišel kámen úrazu. Moje AMILO (Pa 3553, druhá řada) má velice specifickou grafiku - ATI Mobility Radeon HD3470 X2 Hybrid, což v podstatě označuje dva grafické čipy (HD3470 a integrovanou HD3200) spojené přes crossfire, přičemž se pro úsporu energie může jeden vypnout (zcela nelogicky se vypíná integrovaná HD3200 a HD3470, která žere víc, zůstává zapnutá). Vzhledem k tomu, že u Fujistu-Siemens nikdo asi nepředpokládál, že se někdo bude chtít zbavit jejich OEM Vist a downgradovat na XP, označili "ixpéčka" jako nepodporovaný systém a tím to pro ně skončilo. Pro mě tím bohužel začal další, tentokrát několikadenní očistec, a to instalace ovladačů grafiky. XP bez nich nedokázaly zobrazit větší rozlišení než 1024*768, a to na mém širokoúhlém 15,4" velkém displayi není zrovna košer. Trvalo to tři dlouhé a nudné dny a nakonec to bohužel stejně skončilo neúspěchem. Zkoušel jsem vše možné, pravděpodobné, nemožné i zcela šílené, ale ať jsem tam nahodil cokoliv, v lepším případě mě čekal blackscreen při regulérním startu, v tom horším i ve VGA režimu. Nakonec jsem XPčka se skřípěním zubů odepsal a jako systém pro DJing zvolil samostatnou instalaci sedmiček. Tripleboot Ubuntu/Win7/Win7 už běžel dobře a díky Acronis Disc Manageru se mi povedlo vyřešit problémy s limitem oddílů na disku. Oboje wokýnka jsem si vyšperkoval podle svého a nakonec se jal řešit, jak zprovoznit wifi v Ubuntu, což nebylo taky zrovna jednoduché, protože se na mém notebooku zapíná speciální kombinací kláves (při každém startu systému, po vypnutí se wifi vypne také), kterou obsluhuje ovladač od výrobce notebooku. Ten je samozřejmě jen pro wydle, na Linux neexistuje. Takže jsem se po pár hodinkách projíždění fór dozvěděl, že bude nejlepší flashnout BIOS na nejnovější verzi a v něm že se dá nastavit, aby se wifi adaptér vůbec nevypínal. Tak jsem ten BIOS flashnul - a málem prohodil booka oknem znova. Ubuntu sice šlapalo jako po másle i s wifi, ale ani jedna instalace woken už se nespustila. Boot, bluescreen, restart. Tedy - další reinstall všech tří systémů, protože hned první nově nainstalované sedmičky přepsaly GRUB z funkčního Ubuntu a už se k němu nedalo dostat. Teď už mám naštěstí vše nainstalované, nakonfigurované a poladěné k obrazu svému, tedy co se Windows týče. Linux beží, zatím skoro v základní instalaci, ale běží i s wifi a nepředpokládám (klepy klep na dřevo), že se vyskytnou nějaké závažnější problémy.
Jen tak pro představu, celá tahle story se udála v časovém horizontu cca 10ti dní, což je opravdu na pováženou, když si představím, že většinu toho času (až na pár vyjímek) jsem strávil dřepěním doma u kompů. Tak aspoň doufám, že se to vyplatí, a že se to pozitivně projeví na stabilitě systému. Na Win7 (byť teprve RC 7100) si zatím nemůžu stěžovat :)
3.8.2009
Věděli jste, že...
...jedna z neslavnějších skladeb v historii drum'n'bassu, The Nine od Bad Company, má své jméno podle devíti hodin v noci, během kterých byla složena?
3.8.2009
RELEASE DIGEST: BBK029B
Další vydařená jump-upová placka, tentokrát od chlapíka, který si svůj pseudonym zvolil podle oblíbeného i nenáviděného římského krutovládce (nebo podle vypalovacího programu) - tedy Nero. Obě strany jsou šité parketu na míru - áčková strana s názvem Act Like You Know sice může při obyčejném domácím poslechu trošku iritovat neustálým opakováním fráze stejné jako je název tracku, ale na to se na parketu nehraje. Když přidáme rychlé wobbly neúprosný beat, máme tu vydařený roller. U Sound In Motion Nero vsadil na úchylnou syntetickou melodickou linku prohnanou sidechainem, což se mu vyplatilo - tahle pecka dokáže dav solidně rozehřát. Jak jsem se zde na blogu zmiňoval již dříve, jump-upu nějak zvášť nefandím, ale tahle deska mě přesvědčila, abych udělal další vyjímku.
3.8.2009
RELEASE DIGEST: LAOS001EPD
L.A.O.S. - So Much To Tell You EP
EP Cover
EP Cover
S finksým producentským triem říkajícím si L.A.O.S. jsem se poprvé seznámil teprve nedávno - díky youtube channelu liquicity jsem se dostal k jejich remixu tracku Morning Child (původně od 4Hero), který si ale okamžitě získal neotřesitelné místo v mé sbírce. Hlavně mi ale do hlavy nasadil myšlenku, že L.A.O.S. stojí za to sledovat, takže jakmile jsem zahlédnul tuhle kompilaci, okamžitě jsem po ní skočil.
EP skrývá 4 tracky plné vokálů, klasických nástrojů (jako třeba klavír nebo violy), ale i trochu té syntetiky. Můj osobně nejoblíbenější track je dvojka, Back No More, nejspíše díky elektrické kytaře, která se skvěle doplňuje se zpěvem a ostatními nástroji a z nějakého důvodu se mi při ní v hlavě vyrojily vzpomínky na Nightwish (že by to bylo tou finskou krví?). Na druhou stranu barikády bych postavil asi Rise, která je taková nijaká a v paměti moc neutkví. Instrumentální intro je sice hezké, ale pak člověk čeká, že se track rozjede - a on se moc nerozjede. Ale neberte to, jako že je špatný. Je dobrý, ale ty další jsou prostě lepší :) So Much To Tell You a Everything jsou obě vydařené pecky, které určitě ještě uslyšíme ve spoustě setů - v mém "digibagu" mají už vyhrazené teplé místečko.

Tracklisting:
01. L.A.O.S. - So Much To Tell You
02. L.A.O.S. - Back No More
03. L.A.O.S. - Everything
04. L.A.O.S. - Rise
1