[ Webhosting profitux.cz ]
24.12.2009
Šťastné a veselé!
Je až neuvěřitelné jak ten čas letí, ale jsou tu zase Vánoce. Ať už jsou pro Vás krásným zážitkem nebo je vnímáte spíš jako přítěž v tom dnešním spěchu, všem Vám přeji jejich co nejpříjemnější prožití.

Pro některé z Vás mám dokonce i dáreček. Nedávno jsem na stránkách ruského neurofunkového labelu TAMP3CORDS našel několik překvapivě kvalitních free releasů, o které jsem se s Vámi chtěl podělit. Tak doufám že se Vám budou líbit a přinesou Vám taky trochu té radosti :)

<a href='http://tamp3cords.com/2009/11/tamfree008-resolute-psycho/' class='url' target='_blank'>TAMFREE001: Flame - Silencer EP</a>
TAMFREE001: Flame - Silencer EP
<a href='http://tamp3cords.com/2009/02/tamfree002-hightech-dirty-money-gits/' class='url' target='_blank'>TAMFREE002: Hightech - Dirty Money, GITS</a>
TAMFREE002: Hightech - Dirty Money, GITS
<a href='http://tamp3cords.com/2009/03/tamfree003-marqus-badman-lp-sampler/' class='url' target='_blank'>TAMFREE003: Marqus - Badman LP (Sampler)</a>
TAMFREE003: Marqus - Badman LP (Sampler)
<a href='http://tamp3cords.com/2009/03/tamfree004-krot-unexpected-guest-no-title-selector-rmx/' class='url' target='_blank'>TAMFREE004: Krot - Unexpected Guest, No Title (Selector RMX)</a>
TAMFREE004: Krot - Unexpected Guest, No Title (Selector RMX)
<a href='http://tamp3cords.com/2009/04/tamfree005-utopia-enei-flame-dark-robotic-boobs/' class='url' target='_blank'>TAMFREE005: Utopia, Enei, Flame - Dark Robotic Boobs</a>
TAMFREE005: Utopia, Enei, Flame - Dark Robotic Boobs
<a href='http://tamp3cords.com/2009/07/tamfree006-nounaim-nvader/' class='url' target='_blank'>TAMFREE006: Nounaim & Nvader</a>
TAMFREE006: Nounaim & Nvader
<a href='http://tamp3cords.com/2009/09/tamfree007-paralyzah/' class='url' target='_blank'>TAMFREE007: Paralyzah</a>
TAMFREE007: Paralyzah
<a href='http://tamp3cords.com/2009/11/tamfree008-resolute-psycho/' class='url' target='_blank'>TAMFREE008: Resolute Psycho</a>
TAMFREE008: Resolute Psycho

Všechny výše uvedené odkazy po kupě najdete zde na stránkách labelu.
23.12.2009
Music Video: Sub Focus - Could This Be Real

Sub Focus si zřejmě na halucinogenech ulítává poslední dobou více než je zdrávo. Z jeho alba známý houseový počin Could This Be Real nyní vyjde na singlu a k této příležitosti vznikl i nový videoklip, který hýří barvičkami podobně jako ten k Rock It. Stejně jako on bohužel i tenhle spadá do kategorie těch nudnějších.
22.12.2009
Upgrade webu kompletní
Jak jsem o pár dní dříve napsal, tak jsem taky udělal a v důsledku toho můžu konečně zplodit tenhle post.

Při čtení jste si určitě už všimli, že se boční panel blogu trochu změnil. Za prvé je o něco míň hnusný a za druhé v něm přibyl box s tagy. Jak tagy fungují asi vysvětlovat nemusím, ale pro jistotu stručně - kliknutím na tag se přidá do výběru a v důsledku toho se vypisují jen články, které mají všechny z vybraných tagů. Opětovným kliknutím na tag se z výběru zase odstraní. Jinak zůstala funkčnost blogu prakticky nezměněna.

Sekce links je již online, teď zbývá časem do ní doplnit ty spousty odkazů, zvlášť co se stránek labelů a producentů týče. Galerie a kniha návštěv prodělaly taky lehoučký facelift, skládající se jen z té pruhované čáry pod nadpisem (kvůli jednotnosti v rámci celých stránek) a přestylováním formulářů, na funkčnosti však co zlepšovat nebylo. A pak ještě pár dalších drobných zásahů do kódu, kterých si navenek skoro nikdo nevšimne, ale mně se uleví s tím, že už na ně nebudu muset myslet.

Nyní už tedy trochu odtajním svůj další plán: Chystám se založit si vlastní youtube kanál na promo různých mnou vybraných tracků, asi jako známý channel liquicity. Nebyl bych to ale já, kdybych si to sám nějakým způsobem nezkomplikoval. Bez kvalitního loga ani ránu a přesto že se mi tady na stránkách líbí, u videí bych ho chtěl mít animované (když už se to hýbe, že). Po několika letech se tedy asi opět ponořím do flashe, abych si připomněl to, co už jsem dávno zapomněl, a nejlépe se i přiučil něco nového. S výsledkem se zde pak samozřejmě pochlubím, bude-li s čím.
16.12.2009
Upgrade webu - první fáze hotova
Díky jistým souvislostem se mi poslední dobou nějak nakupil čas, kterýžto jsem nepochopitelně místo svědomitého proflákání okamžitě naplnil prací. Rozhodl jsem se, že to tu zase o kousek posunu.

Označit design úvodní stránky jako suchý by byla pochvala, nehledě na to, že na něm byly určité prvky prakticky zbytečné. Takže první fáze byla trošku ji vylepšit a zmodernizovat. Jak se mi to povedlo můžete posoudit sami.

Po grafické stránce je úvodní stránka nyní snad trošku zajímavější, hlavně díky obrázkům, které zároveň oživí barevné spektrum dříve se skládající jen z bílé, zelené a různých odstínů šedi. Rubrik "news" a "welcome" jsem se zbavil z dříve uvedeného důvodu - byly k ničemu. Taktéž oddíl "links" zmizel, ale ten se ještě objeví, ve větším rozsahu - bude mu věnována celá stránka. Také se dá říct, že novinky jsem dobrým způsobem nahradil. Nová sekce "blog news" zobrazuje na titulní stránce (překvapivě) útržky nejnovějších článků na blogu a já doufám, že to sem přivede více lidí. Další novinkou je rádio, cestička pro budoucí vysílání přímo z mého Traktora. Ze začátku budu asi využívat možností nějakého free shoutcast serveru a posléze, jakmile si nastuduju potřebné detaily, udělám server přímo ze svého PC. Sekce "bio" a "sety" zůstaly víceméně nezměněny, až na všechny ty krásné (redy vlastně zatím jen všechny 2) obrázky, které u setů dřív nebyly. Celá stránka navíc prodělala těžký upgrade administrace, která je nyní vychytaná do posledního detailu. To asi Vy moc neoceníte, ale musel jsem se alespoň pochlubit :)

A co budou další kroky? Jak už jsem zmínil výše, přibude podstránka s odkazy a změny prodělá i blog, na kterém si už teď můžete všimnout drobných změn. Guestbook také nezůstane ušetřen, ale utrpí zdaleka nejméně. Poté ještě pár dalších věcí, které už se stránkami do jisté míry tolik nesouvisejí, ale o tom zase potom :)
14.12.2009
RELEASE DIGEST: FLIGHT003
Zpoza oceánu, až ze samotného New Yorku k nám přilétá nová deska labelu Flight Recordings. Teprve třetí vinylový release má opravdu co nabídnout.
Áčková strana Full Metal Planet od švýcarského neurofunkového tria Lost Sequence nebyla vůbec vybrána bezdůvodně. Hned zpočátku si Vás zcela omotá kolem prstu naprosto skvělým intrem, za které by se vůbec nemusel stydět leckterý soundtrack k filmu, a pak už vás prostě nepustí. Luxusní drop následuje stejně luxusní pokračování, energií nabité neuro, které za pomocí táhlých padů, samplů ženských zpěvů a různých vrzání nástrojů i nenástrojů vytváří perfektní představy korespondující s názvem tracku. (Tedy aspoň pokuď jste tak trochu snílci a máte rádi scifi :)).
Béčková strana, kterou ovládl němec Misanthrop se svým remixem Proktahova tracku Saccharine, je více než důkladným nášupem k pecce první. Pumpující basová linka Vám dokáže pořádně rozpumpovat krev v žilách. Zvukomalebných omáček se tentokrát moc nedočkáme, ale to je na party stejně celkem fuk :)
Být vinylofilem, tak bych si tuto teprve třetí desku Flight Recordings (na triku má hlavně digitální releasy) hned objednal - je to opravdu co říct, že mě něco po dlouhé době dokopalo k napsání dalšího RELEASE DIGESTu, navíc tak dlouhého. Nuže...nechte se omotat kolem prstu ukázkou!
13.12.2009
Rozhovor s Chookem
Lucemburkský producent Philippe Schirrer aka Chook se s drumandbassem poprvé setkal ve chvíli, kdy ztratil zájem o hip-hopovou scénu kvůli tomu, čemu on sám říká "bling bling éra". V dnb však objevil něco nového a vzrušujícího. Ironií je, že se mu ze začátku vůbec nelíbilo.

"V mém rodném městečku býval jeden malý obchod s cédéčky, který měl na skladě asi tak deset dnb desek. Jeho majitel mi je tehdy docela cpal, ale mně se to zezačátku vůbec nelíbilo," směje se Phillipe.

"Tady dnb tehdy nikdo pořádně neposlouchal, takže jediná cesta k němu vedla přes Německo, kde jsem si mohl koupit více desek. Své první parties za gramofony jsem absolvoval navzdory faktu, že jsem nikdy předtím na žádné takové nebyl! Už roku 2010 jsem se začal objevovat na velkých akcích v Mannheimu, kde hrály všechny ty velké jména z UK, jako například Hype, Zinc, Roni Size atd."

Chook založil svůj label Full Force Recordings roku 2004, aby mohl vydávat nejrůznější technem ovlivněné dnb tracky od producentů jako Phace, State od Mind, Mayhema i jeho vlastní.

Zdá se, že je drumandbass pro Chooka perfektním světem ke zkoumání. Cit, s jakým to činí, si brzy budete moci poslechnout sami z jeho chystaného alba "The Cocoon". S mixem dnb, minimalu, a ambientu včetně kolaborací s Americkým DJem Aquatekem a německým producentem Bassrkem to vypadá, že Chook vytáhl na tažení k lámání hranic žánrů.

"Nechtěl jsem vytvořit čistě drumové album, chtěl jsem si ověřit schopnosti sebe sama jako producenta a přijít s něčím úplně novým", vysvětluje Chook. "Bylo to děsivé a riskantní, zvláště pak produkce techna, což jsem nikdy dřív nezkoušel, ale s výsledkem jsem nakonec velmi spokojený. Zkoušení nových věcí mě hodně naučilo a dalo mi to spoustu nových nápadů, zvlášť když jsem zkoumal různé žánry za účelem jejich produkce. Bylo to jako být znovu a znovu úplný začátečník."

The Cocoon vyzdvihuje rozmanitost Chookovy tvorby, jeho sound má co nabídnout komukoliv, kdo hledá v drumandbassu něco odlišného. Phillip ale přiznává, že to byly právě ostatní žánry, díky kterým album vzniklo.

"Za poslední tři roky jsem docela dost spadl do tech house a techna, hlavně do toho Německého", vysvětluje Chook. "Miluju to, protože v tom nacházím vše, co mi v dnešním drumandbassu chybí, jmenovitě tu funky stránku věci. Snažím se to udržet naživu, jako věci které jsem udělal na konci devadesatých let s jmény jako C4C, Konflict a Ed Rush & Optical. Dnb vytvářím stejně rád jako techno nebo kterýkoliv jiný žánr ? když má v sobě funk a je dobře vyprodukovaný."

Budoucnost je důležitá pro každého umělce (nejen) ve světě dnb, takže jak si Chook vlastně představuje scénu a vlastní muziku za 5 let?

"Nelíbí se mi směr, který drumandbass nabral před pěti roky. Kam se poděl funk?" prohlašuje Chook. "Pořád dnb miluju a pořád tu jsou úžasné skladby, ale myslím, že celková kvalita šla hodně dolů. A nejsem jediný, kdo si tohle myslí. Hodně lidí mi říkalo, že s dnb skončili, protože už prostě není jako dřív. Tak jen doufám, že se to zase zlepší a producenti zjistí, že to není jen o tom, kdo udělá nejhlasitější track.

A co se mě a hudby týče, mám rád techno stejně jako dnb, nevzdal bych se jednoho žánru kvůli druhému. Určitě ale vložím více snahy do produkce techna, už se mě dokonce pár labelů ptalo na moji tvorbu. Také jsem dělal soundtracky ke krátkým filmům, což bylo hodně zajímavé, tak doufám, že se dostanu ještě k dalším.


Původní text převzat z kmagu
12.12.2009
Věděli jste, že...
...pseudonym Sama Poola (SPL) nemá ve skutečnosti s jeho občanským jménem nic společného? Tyto tří písmena jsou totiž zkratka slov Sound Pressure Levels. Ale upřímně...že by to byla až taková náhoda? :)
5.12.2009
Mikulášská nadílka od SPORa
Pokud Vám dneska Mikuláš donesl (zase jen) uhlí, SPOR Vám zlepší náladu. Jeho nejnovější remix je volně ke stažení na stránkách dnb areny. Konkrétně se jedná o remix skladby Turn The Lights Out z připravovaného alba Lights Out partičky říkající si Hadouken! K tomu aby jste ho dostali se sice musíte zaregistrovat, ale za tu "námahu" to rozhodně stojí - podle mě je to jeden z lepších SPORových remixů poslední doby.
5.12.2009
Music Video: Chook - Trainspot
Volbu "co vybrat do music videa" tentokrát vyhrál Chook (a pokud sjedete zraky o dva posty níž, pochopíte proč). Klípek je natočen na starší kousek Trainspot (vyšel na Full Force Recordings), který se mimochodem dočkal výborného remixu od Misanthropa (taktéž na FFR).
5.12.2009
SPL rozdává
Vánoční duch zřejmě posedl i Sama Poola aka SPL. Skrze stránky britského magazínu kmag nám nadělil dáreček - track Sins Of The Streets Revisited zdarma. Stahujte zde.
1 | 2