[ Webhosting profitux.cz ]
31.5.2009
20!
Už cca hodinu nejsem teen! Tak na to si dám dvacet xD
23.5.2009
Music Video: State of Mind & Tiki - Kinetic
Ačkoliv není zvykem točit k dnb tracku videoklip, poslední dobou se jich na internetu objevuje víc a víc. Samotní SOM už mají na svém kontě klip jeden a teď k němu přihazují další (jaké štěstí že zrovna k mému oblíbenému tracku Kinetic). A věřte mi, nechat si ho ujít by byl hřích! Spoiler alert: Masivní maskotí grupáč na konci! Tak a klikejte a koukejte, ne že pojedete hned na konec, prasáci :)


PS: Paráda, vypadá to že zvýrazňování textu a aktivní odkazy fungujou :) Viva-la vlastnoručně naprogramovaným phpbb-like pseudotagům!
15.5.2009
RELEASE DIGEST: OBSE012
Tak na tuhle placku, respektive na její áčkovou stranu, jsem se těšil už hodně dlouho. Receptor patří k mým oblíbencům a skladba s názvem Kurchatov mi učarovala už hodně dávno, když jsem ji zaslechl v jednom ze skvělých setů Johna B. Teď se konečně dostala i na vinyly, takže se k ní dostanou i obyčejní smrtelníci. Skladba patří k těm jemnějším kouskům z Receptorovy diskografie, on ostatě fakt, že ji použil v setu John B, dává napovědět, že půjde o trancestepovou pecku. Celkem jemný a hodně na perkusích založený beat dopňují epické pady a skoro půlku tracku tvoří plochy, dokonce i s proslovem samotného Igora Kurchatovova - vedoucího vědce sovětského jaderného programu. Skladba je výborná na poslech, díky obrovskému množství ploch ji ale není jednoduché zašít do setu. Ovšem rozhodně ji doporučuji zkusit!
K druhé skladbě toho bohužel tolik nevybliju, nenadchla mě takovým způsobem, jako skladba první. Izraelský neurofunk v podání PLK je docela zajímavý. Skladba Nyquest Theory nepatří k party rollerům, beat je na zamotání noh a track prostě postrádá tu energii, která by lidem zvedla zadky. Na poslech je však výborný. Black Sun Empire (šéfové labelu oBSEssions) opět dokázali, že mají dobrý vkus, co se cizí tvorby týče.

Tracklist:
01. Receptor - Kurchatov
02. PLK - Nyquest Theory
7.5.2009
Welcome to...hell?
Tak a je to tady. Do konce letního semestru oficiálně zbývá ještě nějakých 18 hodin a 35 minut, pro mě však skončil právě teď (s dokončením projektu do INC). Konstantní stres, kterému jsem čelil v semestru prvním, se tentokrát nekonal. Zapracoval jakýsi podvědomý obranný mechanismus, který zařídil, že jsem se vykašlal na stres a místo toho jsem si z letního semestru udělal celkem přijatelný skorozevling. Vtipné předsevzetí "budu chodit na přednášky" vzalo za své hned při prvním pohledu na rozvrh. Nejdříve byly odfiltrovány přednášky začínající v 8 ráno a dřív a po pár pokusech o docházku vzaly za své i ty ostatní. Zbyly jen projekty, které i tak zabraly kvanta času - ale přece jen takový shon jako v zimním semestru to nebyl. Nad svými dřívejšími zoufalými pokusy o nalezení jiné, vhodnější školy, se můžu jen pousmát. Člověk si řekne, že všude jinde je tráva zelenější než na jeho zahrádce, ALE...kde jinde může člověk s klidným svědomím vstávat (nedejbože už) v 11, kde jinde nemusí vůbec chodit do školy a na přednášky kouká na streamu z tepla postele, nebo si je rovnou stáhne? Kde jinde skoro neexistují ústní zkoušky? Takhle by se dalo asi ještě chvíli pokračovat, nicméně by bylo vhodné to dopsat, než usnu na klávesnici, takže sem s pointou, a tou je: Nic není ve skutečnosti tak strašné, jak to na první pohled vypadá. Když člověk přechodí tvrdé začátky a zvykne si, nakonec zjistí, že je to vlastně fajn. Škola snů to sice pořád není, ale taková nejspíš ani neexistuje. Nakonec jsem rád za to, co mám. A jestli přechodím s čistým štítem (a na první pokus) následující cca dvacetidenní peklo, tím spíš se v tomhle názoru utvrdím. 'Coz masters of zewling OWN!
6.5.2009
RELEASE DIGEST: LFTD006
LIFTEDí zabiják Spor patří už pěknou dobu k mým oblíbencům, a proto jsem po vinylu s poněkud netradičním (na dnb) coverem hned hrábnul svou nenasytnou digitální prackou. A neprohloupil jsem. Tenhle vinyl je krásnou ukázkou Sporova vyvíjejícího se zvuku. Obě dvě skladby jsou energické pecky, které s Vámi pořádně zamávají. Neskutečná basová linka spolu s našlapaným beatem vás naprosto ovládnou. Osobně si ale myslím, že mohl Spor jména tracků s klidem prohodit - první skladba je taková veselá a hopsavá, prostě funky stuff, kdeždo druhá je hlubší, melancholičtější a - ano - kosmičtější. Těžko slovy popsat, raději si to poslechněte sami, tenhle release opravdu stojí za to!

Tracklist:
01. Spor - Silver Spaceman
02. Spor - Some Other Funk
1