[ Webhosting profitux.cz ]
24.7.2009
Odzvonilo gramofonům?
Není to zase tak dávno, kdy se na iPhone objevily první aplikace imitující hudební nástroje. S jejich příchodem se hned vyrojilo několikero skupin hrajících výhradně přes iPhony (nebo sem tam nějaké to Nintendo DS). Vynalézaví programátoři si ale poradili i s imitací gramofonu. Ještě by to chtělo aplikaci napodobující mixák a pak už můžeme odpočítávat dny, kdy se objeví první DJ používající jen 3 iPhony. Výše zmíněný prográmek imitující gramofon se jmenuje Tonetable a jak funguje si můžete prohlédnout na následujícím videu.
17.7.2009
Music Video: Sub Focus - Rock It
Po velmi zdařilém videjku od State of Mind tu máme další pokus, tentokráte v režii Sub Focuse - tedy nevím, jestli zrovna v jeho režii, nicméně k jeho tracku Rock It, který se tu také nedávno objevil pod hlavičkou RELEASE DIGESTu.
Mně osobně se tenhle klip moc nelíbí, spíš bych řekl, že autora napadl zrovna, když si poletoval někde na tripu. Video je bohužel totálně o ničem a nezachrání ho ani ta sympatická obludka v hlavní roli(?).

EDIT: Když jsem na něj koukal zhulený, docela se mi líbil :))
5.7.2009
RELEASE DIGEST: SSS012
Po delším informačním suchu způsobeném především nedostatkem času je tu další "díl" RELEASE DIGESTu. Subsonik Sound, jež se skrývá v katalogovém názvu pod skratkou SSS (hádám hádám, proč to asi není jen SS :)), je podle mě jeden z nejlepších labelů poslední doby, co se kvality produkce týče, a jsem rád, že se o něm zde mohu konečně zmínit. Již dvanáctý release od vzniku tohoto relativně mladého labelu nese tentokrát tvorbu InsideInfa.
Ticker se nejmenuje Ticker jen tak pro nic za nic, skrze celou skladbu se budeme setkávat se syntetickým pípáním, které pěkně odpípává do rytmu a sem tam dokonce zrychlí, asi jako C4 v Counter Strike ve varovném signálu "zdrhejte poldové, tohle kolo nebude Vaše"! Vokálů, jak je na SSS už skoro zvykem, se zde nedočkáte, o to víc ale vyniká propracovaná basová linka propůjčující skladbě luxusní porci energie.
Na druhé straně je "vyrit" remix Subsonikova Sensoru, opět v úpravě InsideInfa. Pomalý nájezd s pady a hi-passovaným beatem se postupně rozjede do o něco méně energického tracku, než je kousek předchozí. Basa v některých částech upadá do pozadí a dává prostor melodii, což u neura vůbec není na škodu, spíše naopak.
Obě skladby jsou ale výborné a tento release si určitě zaslouží čestné místo ve vašem bagu, ať už skutečném, nebo digitálním. Go Subsonik Sound!

Tracklisting:
01. InsideInfo - Ticker
02. Subsonik - Sensor (InsideInfo Remix)
1